Zwycięski projekt biblioteki w Trzciance

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Trzciance otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Posmakuj poezji. Projekt promujący poezję polską” z programu Promocja Czytelnictwa.

Spośród niemal  500 wniosków z całej Polski dofinansowanie otrzymało 90 wnioskodawców. Całkowity koszt zadania wynosi 24 000 zł a kwota dofinansowania 19 000zł.

Celem projektu jest popularyzacja poezji polskiej poprzez rozbudzenie potrzeb literackich wśród różnych grup wiekowych. „Posmakuj poezji”- projekt promujący poezję polską, ma za zadanie dowieść, że czytanie poezji nie tylko rozwija, ale także może stanowić przyjemność. Połączenie zwięzłości z głębią przekazu niesionego przez poezję sprawia, że wbrew pozorom, doskonale wpasowuje się ona we współczesne czasy. Specjalny moduł projektu został przygotowany z myślą o dzieciach, jako najmłodszych jej odbiorcach. Projekt skupia wokół siebie osoby, które nie interesowały się wcześniej poezją, ale też jej amatorów, debiutantów i uznanych poetów. Okazją do realizacji zadania właśnie w 2017 roku jest szereg przypadających w nim rocznic związanych z poetami, którzy wnieśli istotny wkład do polskiej kultury (m.in. B. Leśmianem, H. Poświatowską, R. Brandstaetterem, E. Stachurą, A. Asnykiem, L. Staffem , W. Bełzą czy A. Osiecką).

Biblioteka Publiczna w Trzciance serdecznie zaprasza Państwa do udziału w imprezach mieszczących się w projekcie i wspólnego rozsmakowania się w poezji.

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej oraz fanpage’u biblioteki.

K.H.

Przejdź do treści