Bożena Gradek – życie pędzlem malowane

Bohaterką kolejnej odsłony Bibliotecznej Akademii Pasjonatów w Trzciance była miejscowa malarka – Bożena Gradek.

Biblioteczna Akademia Pasjonatów działa w bibliotece już od roku.
W tym czasie swoje pasje i zainteresowania zaprezentowali mieszkańcy Trzcianki, którzy zajmowali się fotografią, genealogią, podróżowaniem…

Kolejne spotkanie z cyklu zostało poświęcone Bożenie Gradek, trzcianeckiej malarce. Podczas spotkania zaprezentowała swoją wielka pasję, którą jest właśnie malarstwo. Zaproszona pasjonatka opowiedziała o początkach przygody z malowaniem, inspiracjach oraz o technikach stosowanych w tworzeniu swoich obrazów. Jej twórczość znalazła licznych miłośników oraz spotkała się także z uznaniem profesjonalistów, zdobywając nagrodę na ogólnopolskim konkursie „Salon Wielkopolski”. Bożena Gradek jest także kilkakrotną laureatką pierwszej nagrody w „Konkursie Twórczości Ludowej i Amatorskiej”
w Trzcianeckim Domu Kultury.  Spotkaniu z malarką towarzyszyła wystawa obrazów artystki, dzięki czemu wszyscy zebrani mogli podziwiać talent zaproszonej przez bibliotekę pasjonatki.

JN

Zdjęcia: Ewa Jaroszyńska.