Lokalny Klub Kodowania w trzcianeckiej bibliotece

Od początku 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Trzciance działa Lokalny Klub Kodowania, który tworzą uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej. Za nimi już dwa spotkania, podczas których poznawali podstawy programowania.

Powstanie Lokalnego Klubu Kodowania przy trzcianeckiej Bibliotece to kontynuacja warsztatów, które odbyły się w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Biblioteka Publiczna zakwalifikowała się do programu jako jedna ze 100 instytucji w Polsce. Celem tego przedsięwzięcia jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania.

Podczas ostatnich zajęć czwartoklasiści pod okiem Macieja Jędrzyńskiego, pracownika Biblioteki, tworzyli grę na wzór popularnego „Pacmana”. Mali klubowicze pracowali nad jej wyglądem, bohaterami oraz stworzyli labirynt. Wszystkie czynności wykonywane były w programie Scratch, służącym właśnie do nauki programowania poprzez zabawę.

Na następnych zajęciach LKK zagoszczą roboty Finch, które dzieci samodzielnie zaprogramują.

JN