Ekologiczna wycieczka

W środę 22 marca po dzieci z przedszkola w Rychliku z wychowawczynią oraz panią bibliotekarką wybrały się do szkółki państwa Mareckich, aby tam zobaczyć wiosnę.

Tego dnia szkółkę odwiedziły także dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 w Trzciance wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci zostały zaproszone w ramach współpracy o charakterze ekologicznym. Wszystkich powitała p. Emilia Susek-Marecka, właścicielka szkółki.  Pani Emilia bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o życiu roślin oraz o narzędziach używanych w ogrodnictwie. Następnie każde dziecko miało okazję samodzielnie posadzić w doniczce roślinkę, którą zabrało do domu. Właścicielka oprowadzała wszystkich alejkami wśród roślin.  Na koniec bibliotekarka z filii w Rychliku przeczytała dzieciom wiersz o wiośnie, a dzieci zaśpiewały wiosenną piosenkę. Wiosenna wizyta w szkółce była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy p. Emilii za gościnę i miłe przyjęcie. Po powrocie na  boisku szkolnym czekała pyszna kiełbaska oraz soczek. Zadowolone dzieci, korzystając z przepięknej pogody, bawiły się w przyszkolnym ogrodzie, zawierając nowe znajomości.

TS