Wyróżnienie dla Ewy Jaroszyńskiej w kampanii CPCD

Ewa Jaroszyńska, pracownik Biblioteki Publicznej w Trzciance, została uhonorowana Wyróżnieniem Specjalnym w uznaniu osiągnięć oraz działalności w charakterze Koordynatora kampanii czytania w roku szkolnym 2015/2016 Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”.

Ewa Jaroszyńska jest Koordynatorem kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” od 2007 roku. Dekada pracy z najmłodszymi czytelnikami, szereg akcji przeprowadzonych w celu promowania czytelnictwa oraz prowadzenie Klubu Czytających Rodzin – to niemałe doświadczenie. Nagroda dla koordynatorki została przyznana za rok szkolny 2015/2016,w czasie trwania którego miało miejsce wiele inicjatyw promujących książkę i czytelnictwo wśród najmłodszych. Na przestrzeni tych kilkunastu miesięcy biblioteka zorganizowała skierowane do dzieci i młodzieży imprezy czytelnicze, wśród których znalazły się urodziny Kubusia Puchatka, Akcja Ferie 2016 „Zima w Narnii”, Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja Kazimiery Iłłakowiczówny”, Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie uskrzydla” oraz „Noc Bibliotek”.  Nagrodzona koordynatorka przyznaje, że Wyróżnienie to zasługa pracy całego zespołu Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, który od wielu lat dzięki niekonwencjonalnym metodom i ciekawym akcjom zaraża najmłodsze pokolenie pasją czytania.

Uroczystość wręczenia honorowego dyplomu oraz nagrody odbyła się 25 marca podczas XVI Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców w Poznaniu. Ewa Jaroszyńska odebrała Wyróżnienie z rąk Ireny Koźmińskiej, prezes Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”.

Gratulujemy zdobycia Wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w pracy
z najmłodszymi czytelnikami!

Tekst: JN

Zdjęcia: Ewa Bukowska, KBP.