Smakowicie w bibliotece

7 czerwca br. Czytelnia Letnia trzcianeckiej biblioteki publicznej zamieniła się w smakowity zakątek. W nietypowej lekcji bibliotecznej pod hasłem „Wiersze dla  niejadka i łasucha – gotujemy z Wandą Chotomską” wzięli udział uczniowie z klas IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance.

Zebranych uczniów oraz nauczycielki powitał dyrektor biblioteki, Włodzimierz Ignasiński. Pysznymi rymowankami Wandy Chotomskiej uraczyły gości również panie bibliotekarki- szefowa bibliotecznej kuchni, Wioletta Kasztelan oraz pierwsza kucharka, Aleksandra Wiktorzak. Następnie przyszedł czas na konkurencję związaną ze zmysłem smaku. Chętne osoby kolejno otrzymywały do zjedzenia wybrane produkty z kuchni, np. cukier, cytrynę, kawę, pieprz, ocet. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Po emocjonującym zadaniu w rytm wiersza „Makaron”, prowadzące zaprosiły dzieci do wykonania makaronowej biżuterii ze specjalnie na tę okazję pofarbowanego makaronu.

Zwieńczeniem wspólnego „gotowania” było dekorowanie przez dzieci gofrów bitą śmietaną, owocami i różnymi dodatkami, które następnie z wielkim apetytem zostały zjedzone.

Impreza pozwoliła dzieciom spojrzeć na poezję od innej, nieszablonowej strony, z humorem i dobrą zabawą. Spotkanie jest częścią bibliotecznego projektu Posmakuj Poezji, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PD