Historyczna Noc w Bibliotece

Gośćmi tegorocznej „Nocy…” byli wojowie z Towarzystwa Przyjaciół Grodu w Grzybowie, którzy przebrani w średniowieczne stroje przygotowali różnorodne atrakcje dla dzieci: warsztaty z fechtunku na drewniane miecze, warsztaty z wykonywania drobnych ozdób dla dziewczynek, warsztaty lepienia z gliny, jak również gry i zabawy plebejskie.

O „Niezwyciężonej husarii” opowiadał Artur Starosta (miłośnik rycerstwa i wojska polskiego). Starsi czytelnicy mogli wysłuchać widowiska w wykonaniu Macieja Rayzachera (aktora filmowego i teatralnego) i Janusza Kowalczyka pt. „Henryk Sienkiewicz – pisarz niekonwencjonalny”. Zakończeniem  był pokaz ogni – „fire show” w Parku 1 Maja.

Wszystkie atrakcje cieszyły się dużą popularnością wśród odwiedzających tego dnia trzcianecką Bibliotekę, która po raz drugi włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”.

MW