„Cała Polska czyta dzieciom” w Rychliku

Marzeniem jest, aby głośne czytanie dzieciom stało się modne. Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać, o korzyściach  wynikających z obcowania z literaturą. W czwartek 8 czerwca w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” w bibliotece w  Rychliku, zaprezentowano ciekawe pozycje książkowe.

Ze zbioru ,,Moje książeczki” maluchy wysłuchały opowiadania ,,Zajączek z rozbitego lusterka” i ,,Wielki Wyścig”. Klasy 1-3 poznały bohatera Mikołajka i jego niezwykłe i śmieszne przygody z książki ,,Mikołajek”, a najstarsze dzieci – perypetie Puszki z powieści Barbary Kosmowskiej. Pięknego  czytania podjęli się nauczyciele. Książki  czytano  w trzech grupach wiekowych : przedszkolaki,  klasy 1-3  oraz klasy  4-6.  Wszyscy z zainteresowaniem słuchali  pięknych i ekspresyjnych  interpretacji  literackich. Bibliotekarze i nauczyciele dążą do tego, by zainteresować dzieci literaturą i rozwijać  u nich pasję czytania, dlatego wezmą udział w tej akcji w następnych latach.

TS