Ciastko z wierszem Poświatowskiej

10 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Trzciance miało miejsce spotkanie literacko-muzyczne „Ciastko z wierszem Poświatowskiej”. Czytaniu wierszy poetki towarzyszył koncert Joanny Pilarskiej.

W tym roku mija 50. rocznica śmierci Haliny Poświatowskiej. Jej poezja urzeka, wzrusza, trafia głęboko w serce, jest refleksyjna, głęboka i wymowna. Mimo upływu czasu twórczość ta zyskuje rzesze nowych czytelników oraz nieustannie inspiruje artystów. Tragiczne, choć pełne pasji, życie poetki znajduje wydźwięk w najpiękniejszych utworach o miłości, śmierci i istnieniu…
Podczas „Ciastka z wierszem Poświatowskiej” utwory poetki można było usłyszeć w interpretacji aktorów teatru LOTKA. Przyniesione przez siebie wiersze Poświatowskiej przeczytali również czytelnicy biblioteki. Poezją delektowano się jak zwykle przy filiżance kawy i smacznym ciastku w kawiarnianej atmosferze Letniej Czytelni.
Spotkanie uświetnił koncert wokalistki, kompozytorki i autorki piosenek – Joanny Pilarskiej, laureatki wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali bluesowych, piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Artystka wykonała utwory skomponowane przez siebie do wierszy Poświatowskiej oraz kilka piosenek własnego autorstwa. Świetne kompozycje, głównie utrzymane w stylistyce folkowej i bluesowej oraz niebanalna osobowość pani Joanny dopełniły klimatu.
Cykl „ciastko z wierszem…” stanowi cześć projektu „Posmakuj poezji” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego. Kolejne spotkanie będzie poświęcone twórczości Leopolda Staffa.
Biblioteka serdecznie zaprasza na „Ciastko z wierszem Staffa” , 14 września o g. 17. Podczas spotkania wystąpi zespół „Good Staff”.
KH