Spotkanie z Elizą Piotrowską

W poniedziałek 18 września w Bibliotece Publicznej w Trzciance odbyło się spotkanie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci – Elizą Piotrowską.

Pisarka po raz kolejny odwiedziła nasze miasto, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. Przedpołudnie spędzone w towarzystwie autorki  było dla dzieci  świetną okazją do bliższego poznania jej twórczości oraz pouczających rozmów  o życiu. Pani Eliza, która na co dzień mieszka w Brazylii opowiedziała o życiu na drugiej półkuli i przybliżyła nam zwyczaje panujące w tym odległym kraju.

Niekwestionowaną atrakcją dna była Ciocia Jadzia- bohaterka uwielbianych przez dzieci książek, opowiadających o przygodach tej sympatycznej, niezwykle pomysłowej i trochę zwariowanej postaci i jej małej bratanicy.

Przez całe spotkanie wszystkim dopisywał dobry humor, a uśmiechy nie schodziły z twarzy zarówno zaproszonych uczniów jak i samej pisarki, która swoim pozytywnym nastawieniem do życia i otaczającego nas świata  zaraża wszystkich, których spotyka na swojej drodze.

Mamy nadzieję, że Pani Elza odwiedzi jeszcze kiedyś naszą Bibliotekę. Do zobaczenia!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Posmakuj Poezji dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

JS