Warsztaty kreatywnego pisania z Michałem Larkiem

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej Nr 2 w Trzciance uczestniczyli w warsztatach kreatywnego pisania w Bibliotece Publicznej. Poprowadził je Michał Larek, adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Michał Larek, który sam jest autorem powieści oraz reportaży, wprowadził uczniów w tematykę zajęć zadając pytania o ich literackie doświadczenia. Prowadzący przedstawił techniki pisania, które sprawiają, że tekst przyciąga uwagę odbiorcy. Literackie techniki przyciągania czytelnika poparł licznymi przykładami. Po części teoretycznej uczniowie mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę, pracując w grupach. Ich zadaniem było stworzenie historii, która miałaby zaciekawić potencjalnego odbiorcę. Efekty swojej pracy przedstawili prowadzącemu warsztaty, który udzielił im cennych wskazówek dotyczących kreatywnego pisania.

JN