Konkurs pięknego czytania w Łomnicy

20 października 2017 r. w bibliotece filialnej w Łomnicy odbył się konkurs pięknego czytania  pod hasłem „Legendy czarnkowsko – trzcianeckie”.

Wszyscy uczestnicy starali się znaleźć teksty związane z ich miejscowościami. Tak więc mogliśmy usłyszeć legendę o niedźwiedziu z Łomnicy, młynarzu z Kępy, Diable z Wrzącej, czy też piekarzu Bartoszu z Trzcianki. Historie były bardzo ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Jury miało bardzo trudne zadanie, ale po długiej debacie postanowiono przyznać:

I miejsce – Hannie Wzorek

II miejsce – Marii Frąckowiak i Klaudii Kozioł

III miejsce – Szymonowi Magalskiemu i Michalinie Kasperek

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne nagrody. Ponieważ były to jednocześnie eliminacje do etapu powiatowego konkursu jury zadecydowało, że Bibliotekę w Łomnicy w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania będą reprezentowały Hanna Wzorek i Maria Frąckowiak.

MP