Święto Puchatka w Niekursku

14 października ulubieniec wszystkich dzieci, czyli Kubuś Puchatek skończył 91 lat. Z tej okazji biblioteka filialna w Niekursku zaprosiła dzieci do świętowania jego urodzin.

Po przywitaniu zacnego gościa pani bibliotekarka opowiedziała historię powstania książki o przygodach jubilata. Następnie pani sołtys Anna Olczak-Hałuszczak przeczytała fragment książki A.A Milne pt. „Kubuś Puchatek”, po czym zaproszono dzieci i Kubusia do wspólnych zabaw przy muzyce, odgadywania zagadek oraz wykonywania różnych zadań. Jak na urodziny przystało, był tort ufundowany przez Bibliotekę Publiczną w Trzciance, dzieci odśpiewały jubilatowi „Sto lat” i pomogły zdmuchnąć świeczki. Już za rok kolejne urodziny Kubusia, które znowu staną się okazją do wspaniałej zabawy.