Pasowanie na Czytelnika w Siedlisku

30 listopada filię biblioteczną w Siedlisku odwiedzili pierwszoklasiści, aby wziąć udział w ważnym dla nich wydarzeniu – pasowaniu na Czytelnika. Tegoroczne pasowanie nowych Czytelników było połączone z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia i miało charakter wesołej zabawy.

Na samym początku wizyty w bibliotece dzieci wysłuchały historii o ustanowieniu Dnia Pluszowego Misia oraz opowiedziały o swoich ulubionych przytulankach. Następnie przyszedł czas na konkurencje dotyczące misiów: odgadywanie tytułu książki o najbardziej popularnym polskim misiu – Uszatku, wyszukiwanie książek o misiach, próbowanie misiowych przysmaków oraz znajomości bibliotecznych zasad – układanie z rozsypanki listy życzeń książki.

Z wszystkimi zadaniami dzieci poradziły sobie wzorowo, udowadniając, że ich przyjęcie do grona pełnoprawnych Czytelników to już tylko formalność. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał kartę biblioteczną oraz dyplom wzorowego Czytelnika, a także słodkie „małe co nieco”.

Biblioteka życzy nowym Czytelnikom samych ciekawych książek oraz mnóstwa radości z odkrywania świata literatury.

PD