Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży w nowym składzie

8 listopada do Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego przy trzcianeckiej Bibliotece dołączyły  dziewczęta z Miejskiego Ośrodka Socjoterapii w Białej.

Pierwsze spotkanie było doskonałą okazją do poznania gustów literackich czytelniczek i żywej dyskusji na temat ulubionych książek. Wymiana zdań i poglądów między uczestnikami pozwoliła lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania czytelnicze młodzieży.

5 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z młodzieżą. Dzięki lekturze książki Gaumardżos. Opowieści z Gruzji autorstwa Marcina Mellera i Anny Dziewit-Meller mieliśmy możliwość przenieść się do tego niewielkiego kraju słynącego z wyjątkowej gościnności.
Jedna z uczestniczek spotkania, miała przyjemność trzykrotnie odwiedzić Gruzję. Spotkanie DKK było doskonałą okazją do wysłuchania jej wspomnień  z podróży. Nie obyło się bez  anegdot o prawdziwych gruzińskich ucztach, tbiliskich łaźniach oraz malowniczym krajobrazie.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się  3 stycznia 2018 roku podczas którego będziemy rozmawiać o książce 7 dni Eve Ainsworth.

JSz

Przejdź do treści