Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

Ostatnie w tym roku, odbywające się już w świątecznym klimacie, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance. Tym samym dobiegł końca dziesiąty, jubileuszowy rok działalności DKK, działającego w Bibliotece Publicznej od kwietnia 2007 roku.

Grudniowe spotkanie klubu było poświęcone książce „Rdza” Jakuba Małeckiego. Dla czytelników nie było to pierwsze spotkanie z prozą tego pisarza. W styczniu tego roku rozpoczęli cykl spotkań od „Dygotu” autorstwa właśnie Jakuba Małeckiego. Już wtedy klubowicze zachwycili się stylem młodego autora. Nie inaczej było w przypadku „Rdzy”, w której teraźniejszość przenika się z przeszłością, a na kolejnych kartach powieści pisarz odsłania tajemnice bohaterów. Dyskusja o książce stała się okazją do wspomnień o bliskich. Klubowicze przynieśli na spotkanie pamiątki rodzinne oraz zdjęcia, które nadały rozmowie niezapomniany klimat.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 25 stycznia 2018 r. i będzie poświęcone książce „Euforia” Lily King.

JN

Biblioteka Publiczna w Trzciance dziękuje Młodzieżowemu Domowi Kultury za ugoszczenie Dyskusyjnego Klubu Książki.