Uroczyste otwarcie biblioteki po remoncie

24. stycznia nastąpiło uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej w Trzciance po trwającym ponad pół roku remoncie, który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Nowy design – nowa jakość, czyli remont i modernizacja trzcianeckiej biblioteki” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020.

Remont i modernizacja objęły wszystkie działy trzcianeckiej biblioteki – Wypożyczalnię dla Dorosłych, Czytelnię, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, magazyn oraz pomieszczenia administracyjne.

Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, którzy podziwiali trzcianecką książnicę w nowej odsłonie – przedstawicielka Biura Poselskiego Marii Małgorzaty Janyski Renata Wujec, starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusz Teterus, burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, zastępca burmistrza Grażyna Zozula, przewodniczący Rady Miejskiej Edward Joachimiak, radni, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu Iwona Smarsz, dyrektorzy szkół i przedszkoli z miasta i gminy Trzcianka, dyrektorzy jednostek kultury, przedstawiciele firm biorących udział w remoncie, a przede wszystkim czytelnicy i przyjaciele biblioteki.

Gości powitał Włodzimierz Ignasiński, dyrektor biblioteki, który następnie wraz z pracownikami oprowadził zgromadzonych po wyremontowanych działach. Zwiedzanie zmodernizowanej biblioteki zostało zwieńczone koncertem Arkadiusza Zawalniaka, młodego czytelnika i pianisty z Trzcianki. Nie obyło się bez podziękowań, które Włodzimierz Ignasiński skierował do firm biorących udział w remoncie, czytelników, wolontariuszy z Zespołu Szkół Katolickich w Trzciance oraz do Młodzieżowego Domu Kultury.

Remont i modernizacja trzcianeckiej Biblioteki Publicznej kosztowały 600 tysięcy złotych, z czego 450 tysięcy złotych pochodziło z MKiDN, a 150 tysięcy złotych z budżetu miasta Trzcianki.

Zapraszamy do zwiedzania trzcianeckiej biblioteki!

JN

Przejdź do treści