„Najlepszy powód, by żyć…”

7 lutego w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego przy trzcianeckiej bibliotece.

Tematem przewodnim rozmów była powieść autorstwa Augusty Docher „Najlepszy powód, by żyć”. Książka w ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób opowiada o wszystkim, co w życiu najważniejsze. Główną bohaterką powieści jest nastolatka, która ulega nieszczęśliwemu wypadkowi – zostaje dotkliwie poparzona. Jej zdrowie i życie jest zagrożone, a liczne operacje i zabiegi rehabilitacyjne wiążą się z ciągłym bólem i cierpieniem. Kiedy wydaje się, że Dominika nie ma już siły, a jej życie pozbawione jest sensu, los stawia na jej drodze młodego, zbuntowanego chłopaka, który postanawia zawalczyć o jej uczucie i wspólne szczęście.

Dziewczęta dyskutując o książce poruszyły wiele ważnych i trudnych tematów. Rozmawialiśmy o rodzinie, sile miłości oraz  trudnej sztuce samoakceptacji.

Nie ma uniwersalnej recepty na szczęście, dlatego każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie jaki jest jego najlepszy i najważniejszy powód, by żyć.

JSz

Przejdź do treści