Seminarium Powiatowe dla bibliotekarzy

7 marca w Bibliotece Publicznej w Trzciance odbyło się Powiatowe Seminarium dla bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia nowej instruktorki metodycznej dla bibliotek powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, Aldony Błochowiak.  Następnie dyrektor biblioteki, Włodzimierz Ignasiński, zaprosił gości do zwiedzania wnętrza budynku po remoncie.

W dalszej części zostały omówione sprawy bieżące bibliotek powiatu (informacje na temat spotkań autorskich w powiecie w roku 2017 oraz statystyki). Bibliotekarze wzięli również udział w warsztatach pracy z tekstem literackim. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach przygotowań do Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania dla dzieci, który odbędzie się 18 kwietnia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance.

PD