Wymiana polsko-węgierska z wizytą w bibliotece

7. maja w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance zapanowały polsko-węgierskie klimaty za sprawą młodzieży z Miszkolca (Węgry), która odwiedziła nasze miasto.

Wymiana została zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Trzciance. Węgierska młodzież wraz z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz opiekunami zwiedziła trzcianecką bibliotekę, w której przywitał ich Włodzimierz Ignasiński, dyrektor BPiCK. Następnie przyszedł czas na lekcję polskiego, czyli w tym wypadku naukę pisania podstawowych zwrotów. Węgierska młodzież świetnie poradziła sobie z trudnym zadaniem, by później zmagać się z kodowaniem i łamańcami językowymi. Najwięcej zabawy dostarczyła nauka śpiewu „Sto lat”, która zakończyła wizytę uczniów w trzcianeckiej bibliotece.

JN

[ng gallery id=123]