20-lecie śmierci Andrzeja Sulimy-Suryna

5 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wielkopolskim odbyły się uroczystości związane z 20. rocznicą śmierci Andrzeja Sulimy-Suryna. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż malarstwa Elżbiety Wasyłyk.

O godzinie 18. odbył się koncert laureatów I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. A. Sulimy-Suryna połączony z wręczeniem nagród. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć rodziny poety, jak również przedstawicieli władz samorządowych oraz instytucji kultury.

M-GOK w Krzyżu oraz Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zapraszają na kolejne wydarzenia w ramach obchodów 20-lecia śmierci krzyskiego poety. 13 maja o godz. 18. w M-GOK w Krzyżu odbędzie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy, a 17 maja w BPiCK o godz. 17. zapraszamy na spotkanie literacko-muzyczne „Ciastko z wierszem A. Sulimy-Suryna”.

Partnerami cyklu imprez są również Burmistrz Krzyża Wlkp., Instytut Filologii Polskiej UAM, powiat czarnkowsko-trzcianecki oraz TVP3 Poznań.

PD