Przez burzę piaskową do mety

11 maja Marcin Ćwirzeń gościł w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance w ramach cyklu spotkań „Biblioteczna Akademia Pasjonatów”.

Marcin Ćwirzeń jest mieszkańcem Trzcianki, trenerem w 4Active Centrum Fitness & Squash oraz współtwórcą grupy biegaczy „Wolf Team”. Podczas spotkania opowiedział o swojej wielkiej pasji, czyli ekstremalnych biegach terenowych.

Marcin Ćwirzeń przygodę z bieganiem rozpoczął półtora roku temu. Początki nie były łatwe, ale kolejne sukcesy zachęciły go do rozwijania tej pasji. W końcu przyszedł czas na start w ekstremalnym biegu „RUNMAGEDDON SAHARA”, który odbył się w marcu br.  Trzydniowy bieg liczący 100 km, odbywający się w bardzo trudnych warunkach, był nie lada wyzwaniem dla Marcina Ćwirzenia. Jednak i ten start okazał się sukcesem, gdyż zawodnik z Trzcianki zajął 6. miejsce na 45 zawodników.

Bohater spotkania podkreślał jak ważna jest zasada fair play podczas startu w tego typu zawodach. Marcin Ćwirzeń oprócz medali z kolejnych biegów, przywozi przede wszystkim wspaniałe wspomnienia oraz bezcenne przyjaźnie, które trwają jeszcze długo po zakończonej rywalizacji. Do kolejnych zmagań motywują go ludzie, dla których to, co robi, jest ważne i inspirujące. „Lubię wyzwania” – mówi, mając głowę pełną niezwykłych pomysłów.

JN

Przejdź do treści