Ciastko z wierszem Sulimy-Suryna

17 maja do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance powrócił po zimowej przerwie cykl spotkań „Ciastko z wierszem…”. W majowe czwartkowe popołudnie zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu krzyskiego zespołu „Och Karol”.

Zespół wykonał między innymi utwory do tekstów Agnieszki Osieckiej, Piotra Nohawicy, a także piosenkę S. Soyki „A ty serce świeć”, która powstała na podstawie tekstu A. Sulimy-Suryna oraz naszych lokalnych poetów – Marzeny Górskiej i Wiesława Stułki. Poezję Andrzeja Sulimy-Suryna przybliżyli recytatorzy z Teatru LOTKA.

Majowe „Ciastko z wierszem” było częścią, a zarazem podsumowaniem obchodów związanych z 20-leciem śmierci krzyskiego poety Andrzeja Sulimy-Suryna.

Już w czerwcu czeka nas wiele niespodzianek… Wszystko za sprawą „Ciastka z wierszem Mickiewicza”, które okaże się pozytywnym zaskoczeniem.

PD