Michał Witkowski w Trzciance

15. maja w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie z Michałem Witkowskim, uznanym pisarzem, autorem felietonów, postacią barwną i kontrowersyjną.

Pisarz znany jest czytelnikom z takich powieści jak „Lubiewo”, „Fynf und cwancyś” czy „Wymazane”. Ta ostatnia znalazła się wśród 20 książek nominowanych do Nagrody Nike 2018. Michał Witkowski ponadto regularnie publikuje swoje felietony w tygodniku „Wprost”, a także jest bywalcem warszawskich salonów i zna świat celebrytów od podszewki.

Podczas spotkania z trzcianeckimi czytelnikami czytał fragmenty swoich dwóch ostatnich powieści, czyli „Fynf und cwancyś” oraz „Wymazane”. Opowiadał o tym, jak trudno pisarzowi wyjść z przypiętych mu łatek dotyczących uprawiania danego gatunku literatury, o kulturze masowej, kulisach pisania swoich książek. Pisarz pokazał się trzcianeckiej publiczności jako osoba pełna dystansu do siebie, ale i świadoma swojego talentu.

Spotkanie zakończyło się rozmowami z czytelnikami oraz pamiątkowymi zdjęciami.

JN