Po raz siódmy było pomarańczowo i odjazdowo!

W minioną sobotę odbyła się siódma edycja „Odjazdowego Bibliotekarza”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance.

Trasa tegorocznego rajdu prowadziła do biblioteki filialnej w Rychliku. O godz. 10.00 spod budynku biblioteki wyruszyło w drogę kilkudziesięciu rowerzystów w pomarańczowych koszulkach, będących od początku znakiem rozpoznawczym „Odjazdowego Bibliotekarza”. Rowerzyści mieli w tym roku do pokonania niełatwą, bo prowadzącą leśnymi, piaszczystymi duktami, trasę. Po przybyciu do Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku, gdzie mieści się filia biblioteki, uczestnicy odpoczęli, racząc się pysznymi słodkościami oraz grillowaną kiełbaską. Każdy rowerzysta otrzymał także odjazdowy gadżet.

Kolejnym punktem rajdu były konkurencje literacko-sportowe dla dzieci oraz dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodsi rozwiązywali niepodległościową krzyżówkę, brali udział w zawodach oraz quizie języka migowego. Natomiast nieco więksi rowerzyści mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas „Koła fortuny z pisarkami” oraz w konkursie polegającym na dokończeniu tytułu znanej powieści. Podczas rajdu czytelnicy mogli wymienić książki na odjazdowym bookcrossingu, a dzieci chętnie brały udział w malowaniu twarzy. Po kilku godzinach świetnej zabawy, rowerzyści udali się w drogę powrotną do Trzcianki.

JN      

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance dziękuje Sołectwu oraz Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Lasu w Rychliku za pomoc w organizacji „Odjazdowego Bibliotekarza 2018”!

Dziękujemy darczyńcom, którzy wspomogli nas w tym roku:

Handlowe Zacisze, Trzcianka

Hurtownia Warzyw i Owoców Cytrusowych, Kasztelan Wojciech, Wróblewski Wiesław, Trzcianka

Joskin Polska Sp z o.o.

Piekarnia „Bochenek”, Trzcianka

P.P.H. Prohankop, Trzcianka

Sklep Firmowy „Stogrosik”, Trzcianka

Sklep „Piotr i Paweł”, Trzcianka

Urząd Miejski Trzcianki

Przejdź do treści