Święto Polskiej Niezapominajki

22 maja Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance  wraz  z władzami miasta i Nadleśnictwem zorganizowała Święto Polskiej Niezapominajki. Jak co roku, w uroczystości uczestniczyły dzieci z gminnych przedszkoli.

Spośród najmłodszych mieszkańców została wybrana delegacja, która wraz opiekunami i pracownikami biblioteki udała się do trzcianeckiego ratusza, aby zaprosić Władze Miasta do wspólnej w Parku Pierwszego Maja, gdzie dzieci z pomocą Pana Burmistrza oraz Pracownika Nadleśnictwa zasadziły drzewko. Nadano mu imię Dawid. Władze miasta przygotowały dla najmłodszych słodkie upominki oraz zwróciły uwagę na konieczność szanowania przyrody.

Kolejnym punktem wydarzenia było wysłuchanie prelekcji pana Emila Lehwarka, przedstawiciela Nadleśnictwa. Dzieci poznały historię Święta Niezapominajki oraz dowiedziały się  jak ważna jest ochrona środowiska i zachowanie bioróżnorodności. Wyjątkową niespodzianką, dla wszystkich uczestników było zabawne i pouczające przedstawienie pt. „W osiemdziesiąt minut dookoła świata” przygotowane przez aktorów Teatru Pod Orzełkiem. Kapitan żaglowca zaprosił na pokład dzieci- marynarzy, aby wspólnie opłynąć całą kulę ziemską. Zabawne konkursy i tańce były gwarancją dobrego humoru i uśmiechu, który nie znikał z dziecięcych twarzy. Słodkim zwieńczeniem przedpołudniowego spotkania były pyszne cukierki przygotowane przez organizatorów.

JSz

Przejdź do treści