Jubileusz Klubu Czytających Rodzin

Klub Czytających Rodzin, działający w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance, obchodził siódme urodziny w kawiarni „Pod Jelonkiem”. Spotkanie odbyło się w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytania łączy”.

Rodziny, należące do Klubu, otrzymały upominki – dedykowane specjalnie dla nich książki i zakładki regionalnej poetki Wiesławy Pyrcz, która ostatnio odwiedziła biblioteki powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Oprócz tego klubowicze mogli wybrać sobie pyszny deser. Podczas spotkania dzieci wykonały także drobne prace plastyczne, do których inspiracje znalazły w najnowszym numerze „Świerszczyka”. Mnóstwo urodzinowej zabawy dostarczyły najmłodszym balony do modelowania. Powstała z nich imponująca ilość kształtów i wielobarwnych zestawień.

Urodzinowe spotkanie „Klubu Czytających Gąsieniczek” było okazją do wspomnień początków Klubu i podejmowanych inicjatyw.

„Klub Czytających Gąsieniczek” zaprasza kolejne rodziny do przyłączania się do tej sympatycznej i mądrej akcji promującej czytelnictwo w ramach kampanii „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.

EJ, JN

Przejdź do treści