„Kodowanie w bibliotece” – warsztaty dla bibliotekarzy

14 czerwca w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece” odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy.

Warsztaty przeprowadziły Magda Rusnok i Marta Kamiński z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z grą edukacyjną Scottie Go! oraz robotami Photon. Innowacyjna planszówka i edukacyjne roboty wraz z aplikacjami stanowią doskonałe narzędzia do nauki programowania poprzez zabawę, która wciągnie do swojego świata nie tylko najmłodszych. Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury otrzyma trzy tablety, trzy gry edukacyjne „Scottie Go!” oraz trzy roboty Photon wraz z akcesoriami. Posłużą one do nauki kodowania i organizacji zajęć o tej tematyce. Projekt „Kodowanie w bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018, realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

JSz