Spotkanie autorskie z Wiesławą Pyrcz

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w czterech bibliotekach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego odbyły się spotkania z poetką Wiesławą Pyrcz.

Autorka przez większość życia zawodowego była związana ze szkołą, pracowała jako nauczyciel bibliotekarz. Dodatkowo zajmowała się promocją zdrowia wśród najmłodszych. Praca z dziećmi stała się inspiracją do tworzenia wierszy o zdrowiu i przyrodzie.
W czasie spotkania poetka zaprezentowała kilka utworów ze swoich książek: „Recepta na zdrowie”, „Wiersze, które uczą przyrody”, „O misiach i o niedźwiadkach” oraz „Urodziny Biedronki”. Dodatkowo Pani Wiesława opowiedziała dzieciom o drodze jaką musi przebyć książka od momentu napisania do wydania.
Na zakończenie wyjątkowej wizyty dzieci miały możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymania autografu wraz z imienną dedykacją.

JSz