Urodziny Puchatka

15 października w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury  odbyło się przyjęcie zorganizowane na cześć Kubusia Puchatka, który świętował  92. urodziny.

Choć miś o bardzo małym rozumku jest już leciwym staruszkiem, książki opowiadające o jego przygodach nieprzerwanie bawią i uczą kolejne pokolenia dzieci. Najmłodsi przyjaciele Puchatka z radością przyjęli zaproszenie i licznie stawili się w trzcianeckiej bibliotece.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania zabawnej historii, która zdarzyła się w Stumilowym Lesie. Jubilat powitał serdecznie wszystkich zacnych gości, którzy  odśpiewali gromkie sto lat, złożyli najserdeczniejsze życzenia i wręczyli misiowi własnoręcznie przygotowane prezenty. Potem przyszedł czas na radosne tańce oraz rozmaite zabawy w rytm kubusiowej muzyki. Na urodzinach Misia, który jak wiadomo bardzo lubi jeść,  nie mogło zabraknąć pysznego tortu. Słodkie co nieco to prawdziwa uczta dla każdego małego łasucha.

Wspólne świętowanie to także doskonała okazja aby sięgnąć po książkę i przenieść się do bajkowego świata w którym wszystko jest możliwe.

Do zobaczenia za rok na kolejnych Puchatych urodzinach!

JSz

Przejdź do treści