Święto Kubusia Puchatka w Rychliku

Uroczyście obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka w Rychliku. Dnia 16 października starsza i młodsza grupa wraz z wychowawczyniami i bibliotekarką z tutejszej filii składała życzenia Kubusiowi Puchatkowi z okazji  jego 92 urodzin.

Wiąże się to z rocznicą pierwszego wydania w Anglii książeczki Alana A. Milne`a „Kubuś Puchatek”,  bohatera słynnej powieści dla najmłodszych. Dzieci z zerówki najpierw grały, a potem także same wykonały gry planszowe, których głównym bohaterem był oczywiście Kubuś. Było czytanie bajek w grupach przedszkolnych, zagadki, zabawy, wystawy książeczek, oraz historia Kubusia; nie zabrakło też prac plastycznych  z jubilatem w roli głównej oraz jedzenia miodku. Była wspaniała urodzinowa zabawa. Jak na taką uroczystość przystało nie zabrakło także urodzinowego tortu, który ufundowała BPiCK w Trzciance. Wszyscy świetnie się bawili. Kolejne urodziny już za rok!

TS