Spotkanie autorskie z Grzegorzem Szlangą

25 października gościem Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury był Grzegorz Szlanga- pisarz, twórca i reżyser Chojnickiego Studia Rapsodycznego.

Autor spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance, żeby opowiedzieć o swoim debiucie literackim – książce „Janek i kot”. Jest to zbiór dziewięciu opowiadań taktujących o lęku i strachu. Autor opowiada o tym czego boją się dzieci przez pryzmat własnych doświadczeń. W czasie spotkania pisarz przeczytał wybrany fragment książki. Była to zabawna historia o pierwszym zauroczeniu i liścikach miłosnych, do których wkradły się błędy ortograficzne.

Pomimo jesiennej słoty dobry humor i pozytywna energia towarzyszyły dzieciom przez całe spotkanie. Były ciekawe jak powstaje książka i ile czasu trwa jej pisanie. Uczniowie dopytywali o kolejne części opowiadań. Emocje wzbudził także najlepszy przyjaciel Janka – kot, który mówi ludzkim głosem. Na zakończenie dzieci z wielką przyjemnością skorzystały z możliwości otrzymania autografu wraz z imienna dedykacją.

Wszystkich zainteresowanych przygodami „Janka i kota” zapraszamy do trzaneckiej biblioteki.

JSz

Przejdź do treści