Tydzień Integracji Społecznej w BPiCK

Od 22 do 26 października w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance trwał Tydzień Integracji Społecznej.

W jego ramach odbyły się warsztaty „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami”, w których wzięli udział uczniowie z trzcianeckich szkół podstawowych. Zostały one przygotowane przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami. Natomiast w holu biblioteki znajduje się wystawa fotograficzna „Niewidzialni”, autorstwa Andrzeja Dobosza i Jarosława Piekarskiego, prezentująca niewidomych tancerzy.

Zwieńczeniem obchodów Tygodnia Integracji Społecznej było spotkanie z dwiema niezwykłymi kobietami – Alicją Czarnuszką z Krajowego Centrum Kultury Niewidomychw Kielcach, która wystąpiła z monodramem „Mańka” na motywach powieści „Kieszonkowy atlas kobiet” Sylwii Chutnik oraz Teresą A. Ławecką, niewidomą poetką pochodzącąz Trzcianki. Autorka kilku tomików wierszy zaprezentowała zebranym swoją twórczość, a wcześniej poprowadziła warsztaty dla uczniów z trzcianeckich szkół.

JN