Warsztaty kultury żywego słowa

W październiku, w ramach projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej” odbyły się warsztaty kultury żywego słowa.

W październiku, w ramach projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej” odbyły się warsztaty kultury żywego słowa, przeznaczone dla młodzieży ze szkół powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Zajęcia prowadzili pracownicy Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance oraz wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia Laboratorium Słowa. Młodzież ze szkół podstawowych i średnich z powiatu miała okazję wziąć udział w warsztatach, które wprowadziły podstawy poprawnego posługiwania się językiem polskim, kultury mówienia, komunikacji oraz różnych technik wymowy. Młodzież, za pomocą praktycznych zadań przygotowanych przez prowadzących, poznała zawiłości języka polskiego. Ćwiczenia oddechowe i fonacyjne, wpływające na poprawna wymowę, łamańce językowe oraz inne zabawy słowne, zachęciły wielu uczniów do dalszych poszukiwań w tym zakresie.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Laboratorium Słowa i Bibliotekę Publiczna i Centrum kultury w Trzciance, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Część zdjęć związanych z artykułem została wykorzysta dzięki uprzejmości Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.

JN

 

Przejdź do treści