Szymon Hołownia w Trzciance

20 listopada na zaproszenie Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance gościł znany dziennikarz, pisarz i publicysta – Szymon Hołownia. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance.

Zaproszony gość podczas spotkania dużo uwagi poświęcił swojej najnowszej książce pt. „Boskie zwierzęta”, której premiera zaplanowana została na 28 listopada. Przede wszystkim opowiadał zebranym o pracy założonych przez siebie dwóch fundacji – „Kasisi” oraz „Dobra Fabryka”, które pomagają najbardziej potrzebującym w najbiedniejszych regionach świata. Szymon Hołownia podkreślał, że ważna jest pomoc długofalowa, otworzenie swoich serc na krzywdę drugiego człowieka. Liczy się wsparcie tu i teraz, realne działanie, siła prostych, a zarazem ważnych , choć często małych gestów i ludzkich odruchów.

Autor takich książek jak „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem” czy „Monopol na zbawienie” , w przystępny sposób przedstawiających zawiłości teologii i relacji Boga z człowiekiem, mówił także o roli wiary w całym procesie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Dwugodzinne spotkanie z Szymonem Hołownią było prowadzone przez Joannę Nienowską, pracownika BPiCK. Wzięło w nim udział ok. 170 osób. Na koniec dziennikarz wpisywał dedykacje do swoich książek i pozował do zdjęć z czytelnikami.

JN

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny dziękuje Szkole Podstawowej Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance za współpracę przy organizacji spotkania z Szymonem Hołownią.

 

Przejdź do treści