Multimedialny spektakl muzyczny „Iłła”

23 listopada w Hali sportowo-widowiskowej w Trzciance odbył się zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Laboratorium Słowa multimedialny spektakl muzyczny „Iłła”.

Koncert został przygotowany na podstawie scenariusza oraz z muzyką Macieja Fortuny do wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny.

Piątkowy wieczór spędzony w towarzystwie doskonałej muzyki jazzowej to prawdziwa uczta dla zmysłów. Postać wybitnej polskiej poetki zainspirowała Macieja Fortunę do zaprezentowania jej utworów w zupełnie nowych aranżacjach. Koncertowi towarzyszyły również specjalnie przygotowane wizualizacje. Artyści z pomocą dzięków i obrazów przenieśli publiczność do innego świata- świata w którym żyła i tworzyła „Iłła”.

Maciej Fortuna – trębacz, kompozytor eksperymentujący z różnymi gatunkami sztuki. Eksperymenty doprowadziły go do habilitacji w zakresie sztuk muzycznych, jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, delektuje się łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie modyfikatorów dźwięku, form multimedialnych oraz performatywnych.

Koncert odbył się w ramach Festiwalu Poezji Wielkopolskiej „Słowo daję!”.
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

JSz

Przejdź do treści