BPiCK Liderem w Wielkopolsce!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że BPiCK w Trzciance otrzymała tytuł najlepszej biblioteki w Wielkopolsce.

28 listopada w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala  Rankingu Bibliotek 2018. Do udziału w plebiscycie, zorganizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz Instytut Książki już po raz ósmy, przystąpiło prawie 750 placówek z całej Polski. Organizatorzy  nagradzają samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że BPiCK w Trzciance otrzymała tytuł najlepszej biblioteki w Wielkopolsce, a w skali całego kraju uplasowała się na 21. pozycji. Nagrodę w imieniu Gminy Trzcianka oraz BPiCK odebrali burmistrz Trzcianki – Krzysztof  Wojciech Jaworski oraz dyrektor Włodzimierz Ignasiński. To ogromne wyróżnienie stanowiące ukoronowanie pracy całego zespołu, jak również docenienie Czytelników, dla których działamy.

Współczesne biblioteki to nie tylko wypożyczalnie książek, to miejsca aktywizacji mieszkańców w każdym wieku, rozwijające różnorodne zainteresowania i pasje, odpowiadające na ich potrzeby. Te kryteria są uwzględniane podczas tworzenia Rankingu Bibliotek. Ocenie podlegały m.in. promocja czytelnictwa, integracja społeczna, dostęp do nowych mediów, czas pracy bibliotek, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, ilość zakupionych nowości, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Warto również wspomnieć o zmianach wizerunku współczesnych bibliotek, które dzięki projektom (m.in. Infrastruktura Bibliotek), zyskują nowe oblicze. To z pewnością przyczynia się do wzrostu poziomu świadczonych usług.

Przejdź do treści