Czekając na kochanki & Biuro matrymonialne – premiera

28 listopada odbyła się premiera spektaklu „Czekając na kochanki & Biuro matrymonialne”.

28 listopada w Dziale Animacji Kultury Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyła się premiera spektaklu „Czekając na kochanki & Biuro matrymonialne” w reżyserii Katarzyny Hołyst na podstawie scenariusza Andrzeja Dembończyka z muzyką na żywo w wykonaniu Dawida Nowaka.

Obsada: Lidia Szczyżańska, Basia  Wiśniewska, Radosław Antonič, Baltazar Słowiński, Kacper Malicki, Adam Wereszczyński. Światło – Adam Lewicki, oprawa graficzna  i fotografieRafał Siemiński, konferansjerka – Przemysław Duda.

Można zajmować się czymś amatorsko i robić to dobrze, można również być profesjonalistą na pół gwizdka. Dwa dni temu obejrzałam spektakl grupy SZTUKAMY ( zadebiutowali przedstawieniem ” Brzechwa dla dorosłych ” 2017 r.) i muszę przyznać, że bawiłam się wyśmienicie. Spektakl ” Biuro matrymonialne. Czekając na kochanki ” w reżyserii Katarzyny Hołyst to synergiczne działanie grupy miłośników słowa, zarówno pisanego, jak i tego wypowiadanego ze sceny. To kolejny krok, myślę, że bardzo udany i mam nadzieję zapowiadający dalsze działania w tym obszarze. Lekkie i zabawne przedstawienie odwiecznego dylematu poszukiwania życiowego partnera i sposobów na życie w związku pozostawiło mnie z lekkim niedosytem, wciągnęło w przezabawny świat damsko-męskich relacji i pokazało że można zdziałać wiele niewielkim nakładem, bo wystarczą dwa krzesła, kilka ubrań i grupa zdolnych zapaleńców, by dać widzom spektakl, z którego emanuje pasja i radość wspólnego tworzenia. Miało być lekko i żartobliwie i tak właśnie było. Chyba było mi trochę za krótko, za mało. I być może pozostawiono mnie celowo z takim niedosytem, więc czekam na kolejne propozycje, na dalszy rozwój sytuacji, kolejne spektakle, na które wybiorę się z przyjemnością. Jak na amatorów pełen profesjonalizm.

Alicja Jóźwik

Przejdź do treści