Pluszowe święto w Rychliku

Pluszowy miś to jeden z nieodłącznych elementów dzieciństwa – bo przecież każdy z nas miał kiedyś takiego pluszaka. Pluszowy miś ma już ponad sto lat.  Pierwsza maskotka powstała w 1902 r., więc nic dziwnego, że zabawka ta doczekała się swojego święta. I tak Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Tradycją  jest, że dzieci  przedszkolne  z Rychlika – we współpracy z biblioteką, świętują ten dzień  razem ze swoimi ulubionymi misiami. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w smutnego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w dziecięcych wspomnieniach na długi czas.

TS