Mikołajkowe spotkanie przy choince

6 grudnia w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury odbyło się Powiatowe Spotkanie przy Choince dla aktywów bibliotecznych.

Mikołajkową niespodzianką dla najmłodszych czytelników były warsztaty z Krzysztofem Nowakowskim –  podróżnikiem i autorem książki 23 kilometr, który od kilkunastu lat przemierza świat psim zaprzęgiem oraz jest organizatorem wypraw w rejony polarne.

Zaproszony gość przyjechał do nas z towarzyszami swoich mroźnych podróży –  psami  Fliką i Henią, które swoim przyjaznym usposobieniem  i otwartością  skradły serca najmłodszych.

Podróżnik zabrał dzieci do świata Dalekiej Północy. Opowiedział  o  Laponii, Świętym Mikołaju i jego reniferach. Zademonstrował sanie i sprzęt, z którego korzysta podczas mroźnych wypraw. Spotkanie z Krzysztofem Nowakowskim było niezwykle ciekawym i pouczającym doświadczeniem pokazującym, że można prowadzić życie pełne pasji, miłości do zwierząt i otaczającej nas przyrody.

Po spotkaniu przyszedł czas na życzenia, poczęstunek oraz upominki pozostawione przez Świętego Mikołaja. Wszyscy uczestnicy poczuli magię nadchodzących świąt i w doskonałych  nastrojach wrócili do domów.

JSz

Przejdź do treści