O niezwykłym życiu Wandy Rutkiewicz na DKK

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki poświęcone zostało niezwykłej, charyzmatycznej kobiecie – Wandzie Rutkiewicz.

Była pierwszą kobietą, która zdobyła najtrudniejszy szczyt świata – K2. Jako pierwsza Europejka zdobyła Mount Everest. Niezwykle ambitna, zdolna, pełna uporu i chęci czerpania z życia pełnymi garściami. Trudna w kontaktach z ludźmi, swoje miejsce odnajdywała w górach, w których czuła się sobą, była wolna. Wokół jej postaci narosło wiele legend, niedopowiedzeń. Anna Kamińska w książce „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” tworzy wielobarwny portret silnej kobiety, ukształtowanej przez trudne dzieciństwo. Atmosfera powojennego Wrocławia, w którym wychowała się bohaterka książki oraz domu rodzinnego, gdzie każdy prowadził swoje osobne życie zajmują ważną część tej ciekawej biografii. Bohaterkę książki poznajemy poprzez relacje jej przyjaciół, najbliższych, innych himalaistów, towarzyszymy jej podczas kolejnych wypraw…

Dla klubowiczów trzcianeckiego DKK była to książka szczególna. Oddająca nie tylko złożony charakter Wandy Rutkiewicz, ale także klimat tajemnicy, który unosił się nad jej życiem do samego końca.

Na kolejne spotkania Dyskusyjnego klubu Książki zapraszamy już pod koniec stycznia 2019 roku.

JN

 

Przejdź do treści