Powiatowa konferencja „Bibliotekarz – nowe spektrum działania”

11 grudnia w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyła się powiatowa konferencja będąca zwieńczeniem trwającego od września projektu „Bibliotekarz – nowe spektrum działania”.

Od września do grudnia w BPiCK odbywały się szkolenia, mające na celu rozwój kompetencji zawodowych bibliotekarzy w dwóch obszarach: nowych form pracy z użytkownikiem w bibliotece i rozwój osobisty bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Uczestnicy warsztatów mieli szansę rozbudzić na nowo nieco przygasłe zaangażowanie i nauczyć się zarządzania sobą w czasie oraz wypracować nowe metody pracy z użytkownikiem, dostosowane do obecnych potrzeb wymagającego klienta. W ramach projektu odbył się także wyjazd szkoleniowy do wrocławskich bibliotek.

Podczas wtorkowej konferencji odbyła się prelekcja dr hab. Artura Jazdona z Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu na temat „Bibliotek publicznych w świetle oczekiwań
i wyzwań współczesności”. Zaproszony gość przedstawił największe wyzwania, jakie stoją przed współczesnymi bibliotekarzami, szanse, które niesie ten zawód, ale także zagrożenia wynikające ze stale zmieniającej się rzeczywistości. Po prelekcji przyszedł czas na podsumowanie projektu przez  Ewę Jaroszyńską, pełnomocnika do spraw merytorycznych BPiCK. Uczestnicy konferencji zostali również zaproszeni do obejrzenia wystawy fotograficznej „Działania promocyjne bibliotek”. Zdjęcia znajdujące się na ekspozycji są efektem warsztatów „Biblioteka malowana obiektywem”, w których brali udział bibliotekarze.

Projekt „Bibliotekarz – nowe spektrum działania” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

JN

 

Przejdź do treści