Spotkanie z myśliwym i dokarmianie zwierząt

Nauczycielka zerówki, we współpracy z biblioteką filialna w Rychliku, zorganizowała  spotkanie z emerytowanym leśniczym i myśliwym, panem Janem Wardakiem.

Pokazał  on  dzieciom swoje skarby i trofea myśliwskie oraz opowiedział o tajnikach dotyczących myślistwa. Wyjaśnił, jakie cechy charakteru musi posiadać myśliwy i jakie są obowiązki i odpowiedzialność myśliwego. Dzieci były bardzo zaciekawione opowieściami. Celem spotkania było także naświetlenie korzyści wynikających  z dokarmiania i dbania o zwierzynę leśną. Następnie wszyscy wyruszyli do lasu, żeby rozłożyć w paśniku karmę. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola, po czym z książki Marii Kownackiej wysłuchały ciekawostek  o mieszkańcach lasu. Cieszyły się, że zwierzęta za ich sprawą będą miały wspaniałą ucztę.

TS