Promocja najnowszych książek Karoliny Kubilus

21 marca w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Kubilus.

Autorka chętnie czytanych powieści obyczajowych podczas spotkania z trzcianeckimi czytelnikami promowała swoje ostatnie książki: „Dźwięki innego bębna”, „Mam kota na punkcie psa” oraz opowiadanie umieszczone w zbiorze „Wszystkie barwy roku: opowieści na 12 miesięcy”.

Pierwsza z nich, czyli „Dźwięki innego bębna”, to historia niepełnosprawnego syna autorki – Kuby. Książka jest zapisem zmagań matki, ale i całej rodziny z codziennością życia z dzieckiem wymagającym szczególnej troski, a także własnymi emocjami… Do napisania tej wyjątkowej książki namówili pisarkę rodzice innych, niepełnosprawnych dzieci, choć trudne doświadczenia niełatwo jej było opisać.

„Mam kota na punkcie psa” to książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników i, jak sama autorka przyznaje, wypełniła brakujący element w jej twórczości. Natomiast do napisania opowiadania do zbioru „Wszystkie barwy roku…” zaprosiło pisarkę samo wydawnictwo.

Spotkanie z trzcianecką pisarką poprowadził Włodzimierz Ignasiński, dyrektor BPiCK.

JN