Dyskutowały o książce Marty Fox

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, którego klubowiczkami są uczennice Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej.

Dziewczęta regularnie spotykają się, by rozmawiać o wcześniej wybranych książkach razem z moderatorką MDKK. Są to zazwyczaj powieści z kręgu literatury młodzieżowej, poruszające ważne problemy współczesnego świata. Tak również było podczas ostatniego spotkania klubu. Uczennice dyskutowały o książce Marty Fox „Iza Anoreczka”. Tytułowa bohaterka to młoda dziewczyna, której życiowym celem jest zostanie znaną modelką. By spełnić marzenie zaczyna głodzić się, co powoli wyniszcza nie tylko jej organizm, ale przede wszystkim psychikę. Wyalienowana, pozbawiona na własne życzenie przyjaciół dziewczyna, zaczyna zastanawiać się, co tak naprawdę jest w życiu ważne i jakie są jej prawdziwe marzenia…

Młode klubowiczki MDKK odniosły się do książki Marty Fox z dystansem. Nie przekonała ich zarówno główna bohaterka książki, jak również przedstawienie problemu anoreksji.

Podczas następnego spotkania MDKK  uczennice będą rozmawiały o zbiorze opowiadań Etgara Kereta „Siedem dobrych lat”.

JN

Przejdź do treści