Niezapominajkowe święto

Święto Polskiej Niezapominajki jest świętem przyrody obchodzonym corocznie 15 maja. , mającym na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Ideą tego święta jest także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.
15 maja 2019 roku, zgodnie z tradycją, do wspólnego świętowania wraz z Biblioteką Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance dołączyły trzcianeckie przedszkolaki. Punktualnie o godzinie 9.30 podekscytowane  grupy zebrały się pod naszymi murami, by wyruszyć w kierunku Parku 1 Maja, ale… Przedszkolaki nigdy nie świętują same. Wstąpiły z wizytą do Urzędu Miasta, aby do obchodów zaprosić również burmistrza Trzcianki Krzysztofa Wojciecha Jaworskiego. W punkcie docelowym czekał również  Emil Lehwark – przedstawiciel Nadleśnictwa Trzcianka. Dzięki takiemu wspaniałemu wsparciu dzieci zasadziły w trzcianeckim parku drzewko – kasztanowiec czerwony. Obiecały zaglądać i dbać o zielonego przyjaciela.
Następnie w budynku biblioteki na maluchy czekał koncert pt. ”Kolorowe dzieci” w wykonaniu Duetu „Zuma” z Krzyża Wlkp.
Radosne piosenki i muzyka opanowały salę bajek. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja zostanie w pamięci na długo. Gorące podziękowania dla zespołu, który zapewnił nam świetną zabawę.

AS

Przejdź do treści