MDKK – ostatnie spotkanie przed wakacjami

W poniedziałek 10 czerwca 2019 r. odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki, który działa przy Miejskim Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej.

Tym razem dziewczyny wzięły pod lupę książkę Johna Greena „Gwiazd naszych wina”.
John Green jest pisarzem amerykańskim, autorem bestsellerów z listy „New York Timesa”. Debiutował znakomitą powieścią „Szukając Alaski”, porównywaną z „Buszującym w zbożu” J. D. Salingera, opublikował następnie kilka powieści, jednak to ostatnia z nich – „Gwiazd naszych wina” – przyniosła mu ogromną poczytność i splendor.
Dyskusja nad książką była imponująca. Nie wszystkim przypadła do gustu. Chociaż, jak dziewczęta zgodnie stwierdziły, książka bardziej im się podobała niż jej adaptacja filmowa- na którą sam autor nie chciał się zgodzić przez kilka lat. Nie chciał, aby filmowcy zrobili z tej historii typowe romansidło. Chciał, aby w filmie została pokazana istota tej powieści- czyli kruchość życia, miłość, spełnianie marzeń, cieszenie się chwilą.
Z racji tego, że było to ostatnie spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki przed wakacjami podsumowano również cały rok pracy klubu. Rozmawiałyśmy o książkach, które możemy sobie polecić. Padały różne tytuły, a odpowiedzi na pytanie „O czym była ta książka?” były niezwykle zachęcające do ich przeczytania. Powstały więc czytelnicze listy na wakacje.
Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się z taką samą energią i zaangażowaniem oraz podzielimy się wrażeniami z czytelniczych wakacji.
AS

Przejdź do treści