To już jest koniec…- zakończenie wakacyjnych zajęć w bibliotece

W piątek 09.08.2019 r. ostatni raz widzieliśmy się na wakacyjnych zajęciach. Podsumowaliśmy 6 tygodni naszych spotkań. W zajęciach w sumie uczestniczyło około 500 dzieci zarówno z Trzcianki i okolic, jak również z różnych zakątków Polski. 

Dzieci zgodnie stwierdziły, że spotkania nie były nudne, a na pytanie „Które z nich najbardziej Ci się podobały?”, odpowiadały zgodnym chórkiem: „Wszystkie!”. Były gry terenowe, zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi (i nie tylko ludźmi). W tym roku nasze przygody oparliśmy na książkach z serii „Nela Mała Reporterka”. Razem z nią zwiedzaliśmy gorące klimaty Afryki, zahaczyliśmy o Amerykę Północną i Południową, udało nam się nawet zawędrować do Japonii! Podróż po Europie była równie ciekawa. Rozmawialiśmy o problemach, jakimi są zanieczyszczenia klimatu i środowiska, o konieczności dbania o otaczający nas świat oraz problemach na świecie. Mali czytelnicy wykazali się ogromną wiedzą w tych tematach. Jednocześnie wyszło na jaw, że są niezwykle wrażliwi i doskonale zdają sobie sprawę z omawianych spraw. Dzieci należy gorąco pochwalić za zapał do pracy, zaangażowanie w zajęcia. Dzięki Wam wspólnie spędzony czas był jeszcze bardziej udany. 
Na zakończeniu zostały rozdane pamiątkowe dyplomy, a przy poczęstunku mogliśmy powspominać wspólnie spędzone chwile. Nie żegnaliśmy się. Padło tylko „Do zobaczenia”- bo przecież zawsze możemy się spotkać w naszej bibliotece. Jednocześnie informujemy, że dzieci nieobecne na zakończeniu mogą odebrać dyplomy i upominki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (od 19.08.2019r

Przejdź do treści