Spotkanie z Agatą Widzowską

W dniu 26.09.2019r. w ramach Festiwalu Poezji Wielkopolskiej „Słowo Daję” odbyło się spotkanie z Agata Widzowską, autorką około 20 książek dla dzieci pisanych prozą i wierszem. Pani Agata Widzowska z wykształcenia jest instruktorem teatru i bibliotekarzem. Zadebiutowała w 2004r. książką o Beatlesach w wersji dla dzieci. Najbardziej znane tytuły autorki to opowieść o koniu Szogunie z „Koń na receptę” , „Grzywą malowane”, „Galopem do gwiazd” oraz seria „Psierociniec”. Pisarka lubi bawić się rymami i szuka inspiracji do pisania w życiu codziennym. Kocha zwierzęta i to o nich tworzy książki. Na spotkanie z pisarką przybyły dzieci z klas I i III szkół podstawowych. Autorka krótko opowiedziała o kilku swoich ostatnich książkach i bohaterach, którzy zaciekawili młodych czytelników. Pojawiły się językowe łamańce oraz quiz. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jak również miały możliwość zadawania pytań autorce, co pozwoliło lepiej zgłębić sam zawód pisarza i proces twórczy, którzy towarzyszy pisaniu. Dzieci wyszły zadowolone ze spotkania z planami przeczytania książek autorki. Współorganizatorami spotkania z Agatą Widzowską było Stowarzyszenie Laboratorium Słowa i Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance. Natomiast projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.