Nowość mieszkanki Trzcianki

Czy Amor zamiast strzały może użyć… nart? Okazuje się, że może! Przekonał się o tym na własnej skórze 13-letni Jędrek, jednak minie sporo czasu, zanim odnajdzie tę, o której wciąż myśli. Ale czy chemia zadziała w odwrotną stronę? Czy klasowy skarbnik odnajdzie zgubione pieniądze i jaką tajemnicę skrywa nowy kolega?

To dopiero początek opowieści o przyjaźni, pomaganiu, trudnych wyborach, pierwszym zauroczeniu i innych nastoletnich problemach w szkole i w domu. Tym prawdziwym i tym drugim, który wciąż jeszcze jest domem bardziej z nazwy… ? Pierwszy raz spotkałem się z nazewnictwem: MAMI czy BABI. W książce było kilka zwrotów, których też nikt z moich znajomych nie używa, więc miałem wrażenie, że dzieciaki z książki są trochę inne, niż ja i moi rówieśnicy. Bardzo podobał mi się za to sposób, w jaki Jędrek poszukiwał Jagi. Obecnie panuje moda, że gdy się kogoś szuka, to wrzuca się post na fejsa i przegląda znajomych moich znajomych itp., byle tylko znaleźć daną osobę. A ten chłopak uparł się i sam szukał Jagi po całym mieście?.

Ksawery, lat 13

Karolina Kubilus – pełna energii, radości życia i optymizmu (mimo wszystko!) osoba. Od ponad 30 lat związana z malutką Łomnicą, gdzie pracuje w wiejskiej szkole, a jeszcze dłużej z trochę większą Trzcianką (Wielkopolska), gdzie mieszka od urodzenia. Kocha życie, podróże (małe i duże), zwierzęta, muzykę, książki, film i teatr. No i swoją pracę. Była redaktorem programu lokalnego TVL Trzcianka oraz miejscowej „Gazety Trzcianeckiej”. Pozostała wierna swojej szkole. Jest autorką kilku powieści obyczajowych ( „Serce nie słucha”, „Jak zjeść słonia”, „Zobaczyć tęczę”, „Szczęście w kolorze burgunda” oraz „ Postaw na miłość”). Ma męża i dwóch synów. Jednemu z nich, który urodził się 11 tygodni za wcześnie, poświęcona jest książka. „Dźwięki innego bębna” pisana „ku pokrzepieniu serc”. Dla dzieci przeznaczona jest zabawna opowieść „Mam kota na punkcie psa”.

„Anioł na szczęście”

Przejdź do treści